Skip links

YÖK Başkanı Prof Dr. Erol Özvar: BTK Akademi tarafından verilen derslerin müfredata dahil edilmesini planlamaktayız

Sınıf içi, E-Öğrenme ve Program olmak üzere 3 program kanalı BTK Akademi’de yer alıyor. Kayıtlı 2 milyon 70 bin 367 kullanıcısı bulunan portalın haftalık görüntülenme sayısı 700 bine yaklaştı. DH’de 2017’den beri Türkiye gündemi, ekonomi, savunma sanayi ve teknoloji alanında içerikler üretiyorum. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne (DKMP) bağlı 15 bin 337 hektarlık Kızılkuyu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda başta ceylanlar olmak üzere birçok yabani hayvan yaşıyor. İnce bacakları, açık kahverengi ve koyu krem sarısı tüyleriyle yaşadıkları arazide fark edilmeleri zor olan Urfa ceylanlarının korunmalarını ve popülasyonlarının takibini ise Doğa Koruma Milli Parklar 3.

Erol Özvar, yapay zeka başta olmak üzere dijital teknolojilere ilişkin kamu ve özel sektörleri dahil olmak üzere bütün paydaşlarla işbirliklerini geliştirmeye büyük önem verdiklerini vurguladı. Genellikle resmî evrak erişimi ya da takibi için kullanılan e-devlet aslında çok bilinmese de içinde pek çok eğitimi barındıran bir okulun kapısını da aralıyor. E-Devlet’e BTK akademi yazınca sertifikalı ya da katılım belgeli pek çok eğitim programına ulaşılıyor. Bunların içinde hem temel hem de ileri seviye olmak üzere yabancı dil eğitimi, arama motoru optimizasyonu, 3D modelleme, Python programlama, robotik, işletim sistemleri, kişisel gelişim gibi eğitimler var. BTK Akademide sunulan eğitimler, gençlerin bilgi ve birikim düzeylerini artırmalarına katkı sağlarken dijital okuryazarlık ve siber güvenlik alanlarında farkındalıklarını artırarak, bilgi toplumu olma yolunda ilerlemeye öncülük ediyor.

  • “Bu noktada, BTK Akademi tarafından verilen derslerin kredilendirilmesi düşüncesi ortaya çıkmış, konuyla ilgili YÖK ile BTK arasında bir işbirliğinin ciddi faydalar sağlayacağı değerlendirilmiştir. Yapılan görüşmeler olumlu şekilde ilerlemiş ve protokol imza aşamasına gelmiştir.
  • Ersöz, BTK Akademinin kıymetli çalışmalar yaptığını ifade ederek, gençlerin kariyer tercihlerinde ilgi ve arzuları kadar yetenek ve becerilerinin de önemli yer tuttuğunu anlattı.
  • Bu ortaklık, doğrudan ödemeler yerine, dağıtım avantajlarını kullanarak stratejik bir değişim anlamına mı geliyor?
  • Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne (DKMP) bağlı 15 bin 337 hektarlık Kızılkuyu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda başta ceylanlar olmak üzere birçok yabani hayvan yaşıyor.
  • BTK Akademi çevrim içi eğitim portalında, “Yazılım Dünyası”, “K12 Dünyası”, “Sistem Dünyası”, “İşletme Dünyası”, “Kişisel Gelişim Dünyası”, “Tasarım Dünyası”, “Yapay Zeka Dünyası” ,”Güvenli İnternet Dünyası”, “Regülasyon Dünyası” ve “Kariyer Yolu” olmak üzere 10 ana kategoride, 266 konu başlığında, toplam 139 bin 274 dakika çevrim içi eğitim yer alıyor.
  • Bilgi ve iletişim teknolojileri alanıyla ilgilenen, öğrenme arzusu bulunan herkes eğitimlerimizden faydalanabilir.

Bu hizmetten faydalanmak için, aşağıdaki kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapmış olmanız gerekmektedir. OpenAI, Microsoft’un Azure hizmetlerindeki artan kullanım nedeniyle daha yüksek maliyetler üstlenecek, ancak potansiyel kullanıcı tabanı genişlemesinin getirisi çok daha büyük olacak. Konuşmaların ardından, BTK Akademide eğitim alan ve plaket almaya hak kazanan öğrencilerle paydaş firmaların temsilcilerine plaket takdim edildi.

Kampanya içeriği ve özellikleri, hedef kitlesi, hizmetten yararlanmak için gerekli özel şartlar nelerdir?

Kampanyadan hemen yararlanmak için, BTK Akademi yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz.

Dünya Yapay Zeka İçerik Oluşturucu Ödülleri (WAICA), dünyanın yapay zeka tarafından üretilen kadınlara yönelik ilk güzellik yarışması olan “Miss AI”ın 10 finalistini açıkladı. Aralarında 2 Türk karakter, Seren Ay ve Asena İlk’in de yer aldığı listede taç için yarışacak 10 sanal güzel bulunuyor. Dünyanın dört bir yanındaki yapay zeka üreticileri tarafından tamamen yapay zeka ile oluşturulan bin 500 model, insan ve droid jürilerden oluşan bir panel tarafından değerlendirildi. Şanlıurfa’da türkülere konu olan ve nesli tükenme tehlikesinde olduğu için koruma altına alınan ceylanların strese girmeden doğada daha rahat bir şekilde sayılabilmeleri için yapay zeka destekli proje oluşturuldu.

Seçime yakın, öne çıkan önerilerden yüzde 50’yi geçenler AI Steve’in politikalarını oluşturacak. Steve Endacott, AI Steve’in yürüttüğü politikalarla bağımsız olarak girdiği seçimi kazanırsa, AI Steve aracılığıyla halkın isteklerini yerine getirecek. Sitesi üzerinden bölge halkından “Yapay Zeka Steve btkakademi ile Konuş” seçeceğine tıklayarak ve listelenen politik karar seçeneklerini oylayarak sivil bir güç ve kontrol mekanizması kurabileceklerini savunuyor. Zirve, iletişim operatörleri, savunma sanayi ve e-ticaret şirketlerinin temsilcilerinin katılacağı çeşitli oturumlarla 2 gün devam edecek.

Salto Youth Programları Eğitim Başvuru Formu Doldurma İşlemleri

Bu ortaklık, doğrudan ödemeler yerine, dağıtım avantajlarını kullanarak stratejik bir değişim anlamına mı geliyor? Apple bize göre, yapay zeka donanım ve yazılımlarını (kendi yapay zeka fonksiyonlarını, Google yapay zeka çiplerini, bulutunu) koruyarak maliyetlerini azaltmakla kalmıyor; aynı zamanda mevcut yapay zeka ekosistemi, Üretken Yapay Zeka’nın “ekmeğini” var olan ve yeni oluşmakta olan, adına “Big Tech” diyemeyeceğimiz ama “yeni bir lig” olduğunu bildiğimiz oluşumlarla paylaşmaya hazırlanıyor. Ersöz, BTK Akademinin kıymetli çalışmalar yaptığını ifade ederek, gençlerin kariyer tercihlerinde ilgi ve arzuları kadar yetenek ve becerilerinin de önemli yer tuttuğunu anlattı. Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz programlar İstanbul ve Ankara’nın ardından ülke geneline yayılmaya başladı.

Fatura dönem değişikliği ve borç nedeniyle hattın kapatılması durumunda devam eder mi?

Ve böylece Apple, ChatGPT’yi milyonlarca kullanıcıya tanıtarak etkileşimi artıracak ve upgrade’e teşvik edecek. Son yıllarda lisans seviyesinde 8 üniversitede “yapay zeka mühendisliği” ve “yapay zeka ve veri mühendisliği” bölümlerinin açıldığını dile getiren Özvar, gerekli görüldüğü takdirde bu sayının artırılacağını belirtti. Eğitimin amacı katılımcıların temel düzey algoritma bilgisini geliştirme, algoritma bilgisine dayalı fikir yürütebilme becerileri edinmeleridir. Günlük yaşamda karşılaştıkları problemlere teknolojik çözümler üretebilme, olaylara, nesnelere disiplinler arası kombinasyonlar yükleyebilme yeteneği kazandırmaktır.

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.